Dream Fishing.cz na Firmy.cz

Články

Na jaře, poté, co led zmizne z vodní hladiny, když už slunečné paprsky začnou pomalu ohřívat naše vody, život pod hladinou se opět rozběhne. Pomaličku začnou ryby proplouvat větší vzdálenosti a opět se začnou intenzivně krmit. V tomto období kapři hledají především takovou obživu, která jim dodá hodně energie, a zároveň ji také lehce stráví. Není druhořadé ani to, že v ohřívajícím se období patří mezi oblíbené pochoutky kaprů nástrahy, tedy boilies sladkých příchutí. Jedním z největších favoritů tohoto období se stala produktová řada The One Gold.

1

2 

3

Scopex, čili máslovo-karamelová příchuť nástrahy, se vyrábí z kvalitní směsi uhlohydrátů a mléčných bílkovin. Obsahuje velké množství mletého tygřího ořechu, olejnatých semen, jako i mleté oplatky s vysokým obsahem tuků a cukrů. Kvůli vysokému množství uhlohydrátů a zdrojů energie je dobrou volbou do výše vzpomínaných ohřívajících se vod.

5

Chceme-li být co nejúspěšnější, vyplatí se naší nástrahu zatraktivnit. V poslední době je jednou z nejpopulárnějších metod zatraktivnění nástrahy používání obalovacích past. Pasty The One se vyrábějí z boilies těsta. Můžeme je používat namačkané na pastové či žebrované olovo, ale můžeme jimi obalit také naši nástrahu. Jejich rozpouštění závisí samozřejmě od teploty vody a hloubky jezera. Naše menší nástraha tence obalená vrstvou pasty může být velice dobrým výběrem. Při rozpouštění pasty do vody pronikají aminokyseliny a atraktory, které přidávají naší nástraze na vábivosti, čím nám dávají větší šanci oproti neobaleným nástrahám.

6

7

8

9

Je dobře známé, že pro dosažení úspěchu musí být v souladu vícero faktorů. Když ale k vodě jdeme sebevědomě a bereme si s sebou správnou nástrahu, není pro nás žádný jiný faktor důležitý. S klidem všem doporučuji, aby po zmiznutí ledu vybrali kvalitní sladkou nástrahu s obsahem uhlohydrátů, navštívili své oblíbené jezero a aby nadále holdovali svému koníčku.